Wymiana rozrządu

Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy mogą się pochwalić nie tylko rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem, ale również dostępem do nowoczesnego wyposażenia umożliwiającego fachową realizację usługi wymiany rozrządu. Zadanie to jest realizowane w sposób szybki, ale jednocześnie z zachowaniem odpowiedniej dokładności, która ma kluczowe znaczenie, ponieważ rozrząd to bardzo istotny element każdej spalinowej jednostki napędowej.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, układ rozrządu spełnia wiele istotnych zadań w dzisiejszych silnikach, w które wyposażone są pojazdy mechaniczne. To właśnie rozrząd odpowiada za prawidłowy dopływ mieszanki paliwa i powietrza do cylindrów silnika, a także za odprowadzanie spalin. Rozrząd ma więc istotny wpływ na osiągi generowane przez samochód.

W wielu jednostkach napędowych, producenci montują rozrządy wyposażone w elastyczne paski zębate lub łańcuchy. Nasza firma zapewnia skuteczną usługę wymiany obu tych rodzajów, jednak w przypadku rozrządów z łańcuchami, wykonanie wszystkich niezbędnych czynności zajmuje więcej czasu. Gwarantujemy dokładność i skuteczność na najwyższym poziomie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników.

Regularna wymiana rozrządu jest bardzo ważna dla osób, które chcą unikać poważnych awarii jednostek napędowych. Okres wymiany rozrządu jest uzależniony od typu silnika i zaleceń producenta. Zwykle wymiany należy dokonywać po pokonaniu od 70 do 150 tysięcy kilometrów.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, układ rozrządu odpowiada za doprowadzanie mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz za odprowadzanie spalin. To właśnie dzięki temu układowi samochód posiada odpowiednią dynamikę i osiągi. Warto pamiętać, że elementy rozrządu mogą ulec zużyciu po upływie czasu i pokonaniu odpowiedniej liczby kilometrów. Dlatego właśnie trzeba pamiętać o regularnej wymianie. Zerwanie paska rozrządu albo inne uszkodzenia prowadzą do poważnych awarii silnika, które są bardzo kosztowne. W ofercie naszej firmy są dostępne usługi związane z szybką i dokładną wymianą rozrządu.