Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w praktycznie każdym pojeździe, jest usługa wymiany sprzęgła. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy są w stanie dokładnie i szybko wykonać taką usługę, a to z kolei przełoży się na długotrwałe, prawidłowe działanie sprzęgła w aucie.

Sprzęgło jest odpowiedzialne za prawidłowe rozłączenie i połączenie napędu między skrzynią biegów, a jednostką napędową pojazdu. Nieprawidłowo działające lub całkowicie niesprawne sprzęgło sprawia, że nie jest możliwe płynne ruszanie z miejsca oraz prawidłowa zmiana biegów podczas jazdy, a także zatrzymywanie samochodu w miejscu bez gaszenia silnika.

W przypadku zużycia tarczy sprzęgłowej, konieczna jest wymiana sprzęgła. Tarcza ta jest elementem eksploatacyjnym, więc ulega stopniowemu zużyciu. Jest ona dociskana przez tarczę dociskową do koła zamachowego, w wyniku czego jej zużyciu ulega okładzina cierna. Wysoki stopień zużycia takiej okładziny sprawia, że tarcza się ślizga i pojawiają się problemy z przeniesieniem momentu obrotowego do napędu z silnika. Kolejnym elementem jest linka sprzęgła (w przypadku, gdy mamy do czynienia ze standardowym sprzęgłem na linkę), która ulega zużyciu, a jej zerwanie uniemożliwia dalszą jazdę do momentu jej wymiany.

Nasza firma zatrudnia wyłącznie pracowników posiadających wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje oraz nowoczesny sprzęt. Dzięki temu zapewniamy profesjonalną wymianę każdego typu sprzęgła niezależnie od pojazdu, w którym się ono znajduje. Warto skorzystać z profesjonalnej usługi wymiany sprzęgła, ponieważ dzięki niej będzie ono gwarantowało niezawodne działanie przez wiele kilometrów, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.

Utrzymanie sprzęgła w odpowiednim stanie jest istotne dla prawidłowej i bezproblemowej zmiany biegów. Korzystanie ze zużytego lub uszkodzonego sprzęgła będzie powodowało problemy z przenoszeniem napędu na osie, a nawet może doprowadzić do poważnych i kosztownych awarii skrzyni biegów. Na szczęście nasza oferta obejmuje profesjonalną wymianę sprzęgła, która jest wykonywana przez wykwalifikowanych fachowców korzystających z nowoczesnego sprzętu.